Showing all 10 results

bonie elewacyjne
bonie elewacyjne

Bonie elewacyjne narożne w świecie architektury znane są już od zamierzchłych czasów. Ten element wykończenia znacznie podnosi wartość wizualną budynków i nadaje im wyjątkowy charakter. Nic więc dziwnego, że z biegiem lat i wieków nie słabnie jego popularność. Mało tego – bonie spotkać możemy już nie tylko na starodawnych czy rewitalizowanych kamienicach, ale również na nowoczesnych domach jednorodzinnych.

W przeszłości bonie powstawały w wyniku obrabiania tynku i kamienia. Proces ten był jednak absorbujący i pochłaniał wiele czasu. Dziś wygląda to zupełnie inaczej, ponieważ bonie wytwarzane są ze styropianu, a klient może zamówić dowolną ilość tych produktów i po prostu przykleić je na elewacji. To znacznie ułatwia wszelkie prace i pozwala oszczędzić czas osobom, które wykańczają lub remontują elewację obiektu.

Bonie Elewacyjne Galeria

Bonie Elewacyjne to styl i elegancja, co dobrze oddaje nasza Galeria. Na zdjęciach oraz wizualizacjach możecie Państwo zauważyć przykładowe zastosowanie boni. Bardzo modne jest ich umieszczanie na narożnikach budynków, co dodatkowo daje danemu obiektowi istotne cechy funkcjonalne. Mamy tu na myśli ochronę narożnej części ścian przed wszelkiej maści obiciami, otarciami czy ukruszeniami, które mogą wynikać z codziennego użytkowania obiektu i przestrzeni wokół niego. Można je też zastosować w kątach wewnętrznych budynków. Takie rozwiązanie szczególnie sprawdzi się w przypadku budynków o skomplikowanej i trudnej bryle. Bonie narożne dodatkowo chronią też elewację przed brudem i zanieczyszczeniami.

Bonie styropianowe Zewnętrzne

Bonie styropianowe Zewnętrzne dostępne w naszej ofercie wykonane zostały ze styropianu EPS 200. Produkt musi sobie jednak radzić ze zmiennymi i często trudnymi warunkami pogodowymi. Dlatego tez by go wzmocnić, pokrywamy go dodatkowo masą sztukatorską. Zapewnia ona dużą wytrzymałość, nawet w obliczu takich sytuacji meteorologicznych, jak śnieg, grad, deszcz, silny wiatr czy mocne słońce. Oczywiście gwarantuje też ochronę przy potencjalnych uszkodzeniach mechanicznych.

Bonie na elewacji

Bonie na elewacji stwarzają mnóstwo możliwości na ciekawą aranżację nieruchomości. Kreatywni klienci na pewno znajdą ciekawe rozwiązania. Dla przykładu bonie można układać naprzemiennie, w rządku lub w odstępach. Można nadać im różne kolory lub pomalować w jednej barwie. Wszystko zależy od struktury obiektu oraz naszej wizji i wyobraźni. Montaż nie przysporzy nam problemów, ponieważ odbywa się on wyłącznie na klej. To dzięki temu, że nowoczesna sztukateria jest lekka i jednocześnie wytrzymała. Polecamy zestawić bonie również z innymi elementami wykończenia elewacji, które dostępne są w naszym sklepie.