Listwy przypodłogowe białe plastikowe

Showing 1–12 of 233 results

Każde listwy przypodłogowe białe plastikowe nadają podłodze kompletny, Listwy przypodłogowe białe plastikoweschludny wygląd, więc nie można tego zrobić bez montażu jej na ostatnim etapie naprawy. Obecnie produkty wykonane z różnych materiałów są szeroko reprezentowane w sprzedaży – są to tworzywa sztuczne, naturalne drewno i MDF. Listwy przypodłogowe z dowolnego materiału mogą mieć różne profile w przekroju, wymiarach, strukturze, aw zależności od tego wybiera się sposób mocowania ich do ściany. Montaż listwy przypodłogowej można również wykonać na kilka sposobów.

Białe listwy przypodłogowe opinie

Białe listwy przypodłogowe cieszą się ostatnio bardzo dobrą opinią ze względu białe listwy przypodłogowe opiniena ich funkcjonalność i estetykę.Ten pozornie niewidoczny szczegół we wnętrzu ma duże znaczenie dla ogólnego wyglądu. Trudno wyobrazić sobie szacunek dla pokoju, w którym nie ma obramowania wykładziny podłogowej z listwą przypodłogową. Jednak ten element pełni nie tylko funkcje dekoracyjne, ponieważ wcześniej miał inny cel:

  • Początkowo przy układaniu drewnianych podłóg cokół był przede wszystkim przeznaczony do pewnego rodzaju izolacji. Faktem jest, że między deskami a ścianą zawsze występuje przerwa, która służy do rozszerzalności cieplnej drewna. Ale taka pozostała szczelina często stała się przyczyną niezakłóconego wejścia zimnego powietrza z podziemia. Aby tego uniknąć, listwy zaczęto mocować wzdłuż ścian.
  • W nowoczesnych mieszkaniach i domach prywatnych z betonem i innymi podłogami listwa służy do ochrony krawędzi wykładziny podłogowej – laminatu, linoleum lub dywanu, przed uszkodzeniem i dostaniem się pod nią, a także w szczelinie między podłogą a ścianą, kurzem, brudem i wilgocią.
  • Obecność kanałów kablowych z tyłu płyty bazowej pozwala ukryć komunikację, na przykład kabel telewizyjny, telefon lub połączenie z Internetem.
  • Nowoczesne produkty mają bardzo estetyczny wygląd, który pozwala wykorzystać cokół jako specjalny element dekoracyjny w aranżacji wnętrza.