Nowoczesne i wygodne w użyciu karnisze elektryczne

Strona główna  >>  Dekoracja okien  >>  Karnisze  >>  Elektryczne

Karnisze elektryczne lub nazywane też karnisze automatyczne są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem zarówno we wnętrzach komercyjnych jak i prywatnych. Dzięki karniszom elektrycznym możemy wygodnie zasłaniać i odsłaniać małe jak i bardzo duże przeszklenia do kilkunastu metrów szerokości i wysokości, nawet z zakrętami po drodze.

Karniszami można sterować na wiele sposobów: klasycznie przełącznikiem na ścianie, pilotem na podczerwień, pilotem radiowym, pociągnięciem za tkaninę, a nawet przez smartphone lub smartwatch. Posiadamy w ofercie karnisze elektryczne działające w nowej, coraz częściej stosowanej technologi Z-Wave. Karnisze elektryczne Z-Wave współpracują z systemami sterowania budynkiem w technologi Z-wave producentów takich jak: Fibaro, Peraverde, Vera, i inne.

Karnisze elektryczne można podłączyć do wszystkich systemów sterowania budynkiem. Oczywiście dobieramy odpowiednie karnisze do możliwości systemu i okablowania budynku. Możemy zastosować napędy sterowane fazowo, bezpotencjałowo lub radiowo.

Z karniszami elektrycznymi jest trochę jak z samochodami – wszystkie jadą – ale jest jeszcze jakość działania, jakość wykonania, wyciszenie silnika, dodatkowe funkcje umilające użytkowanie, marka, okres gwarancji, czy kraj pochodzenia. Ze względu na powyższe czynniki wpływające na ogólną jakość i cenę karniszy, mamy w ofercie ,oraz na ekspozycji większość dostępnych na rynku producentów karniszy takich jak: (alfabetycznie) Autoline, Forest, G-rail, Silentgliss, Somfy Glydea,Torro, TriQ, Yoda.

Na ekspozycji mamy zaprezentowane 8 modeli karniszy, co najmniej 2 metry długości z zawieszonymi tkaninami, więc można realnie porównać proponowane karnisze.

Jesteśmy również dealerem Fibaro i Somfy Tahoma. Oba systemy są u nas zainstalowane i można przetestować sterowanie karniszami z tych systemów. Możemy zaprezentować sterowanie karniszami elektrycznymi przez czujnik ruchu, smartphone a nawet smartwatch.

Karnisze elektryczne można giąć w łuki ciągłe po promieniu lub wg szablonu, oraz punktowo. W zależności od producenta mamy różne możliwości w zakresie promienia gięcia. Posiadamy w ofercie karnisze automatyczne do montażu na gładko w suficie podwieszanym, również z możliwością gięcia punktowego, dodatkowo z możliwością odwrócenia silnika do góry, dzięki czemu możemy całkowicie ukryć karnisz w suficie.

Większość karniszy to prosta szyna aluminiowa, najczęściej biała z możliwością lakierowania na dowolny kolor z palety RAL. Dla bardziej wymagających klientów posiadamy w ofercie Niemieckie karnisze elektryczne na okrągłym profilu aluminiowym w wykończeniu np. chrom, czerń lub satyna z możliwością zastosowania ozdobnych lub technicznych końcówek karnisza. Dla wnętrz klasycznych jest też możliwość wykonania karniszy elektrycznych drewnianych. Powyższe rozwiązania najczęściej stosowane są w przypadku montażu do ściany lub sufitu bez wnęki lub osłony, kiedy karnisz jest widoczny.

Zapraszamy do obejrzenia i przetestowania osobiście proponowanych u nas karniszy.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wielu realizacjom w Polsce i na świecie jesteśmy przekonani, że profesjonalnie dobierzemy karnisz spełniający Państwa wymagania i odpowiemy na wszystkie pytania związane z tematem automatyki przesłon okiennych